2021.09.16-án iskolánkba látogatott a Finnországi Evangélikus Egyház érseke Tapio Luoma, Pekka Huokuna egyháztanácsos, a finn egyház országos irodájának igazgatója, Kimmo Kääriäinen külügyi osztályvezető valamint Juha Meriläinen érseki tanácsadó-titkár.

Nagy örömünkre a delegációval tartott Kondor Péter püspök úr a Déli Evangélikus Egyházkerület vezetője, Cselovszkyné dr. Tarr Klára, a Magyarországi Evangélikus Egyház külügyi irodájának vezetője és Balicza Klára a MEE Ökumenikus és Külügyi Osztályának referense is.

A vendégek a gyülekezet és a gimnázium meglátogatása mellett időt szakítottak a diákokkal való találkozásra is. Távozásukkor elmondták, hogy nagy élményt jelentett számukra a gimnazistákkal folytatott nyitott, jó hangulatú beszélgetés.